Horizontoer op Texel
De Horizontoer is een zeilend cultureel muziek- en theater festijn, varend van Waddeneiland naar Waddeneiland. Horizontoer wordt op vrijwillige basis georganiseerd en vindt plaats in augustus. Vijf grote schepen met ongeveer 150 artiesten en vakantiegangers aan boord varen langs de verschillende waddeneilanden: Texel, Vlieland, Terschelling en Ameland en sinds dit jaar ook Schiermonnikoog.De Horizontoer is uniek door zijn rondtrekkende karakter per boot, de combinatie van straattheater- en muziekacts voor zowel jong als oud, de 21 jaar ervaring met het organiseren van een dergelijk evenement en de enorme goodwill die in de loop der jaren bij meezeilende artiesten is opgebouwd.
Doel Horizontoer
Het doel van Horizontoer is tweeledig. Enerzijds willen we een podium bieden voor (nieuw) muziek-, theater- en organisatietalent. En anderzijds vakantiegangers op de Waddeneilanden actief in betrekken in cultuur, theater en muziek. Beiden gaan vrijwel geruisloos in elkaar over.
Artiesten vertonen kun kunsten aan de vakantiegangers, doorgewinterde artiesten leren talentvolle nieuwkomers de fijne kneepjes, nieuwe acts presenteren zich en vernieuwende acts worden geboren. Voor jongeren is er de mogelijkheid om ervaring op te doen met het organiseren van een groots muziek- en cultuurevenement. Vakantiegangers zijn niet alleen toeschouwer, maar worden betrokken als ware ze zelf de artiest. Ontplooien, leren van elkaar en genieten staan centraal.
Den Burg
|
Den Burg met zijn middeleeuwse ronde stratenpatroon maakt op veel mensen de indruk van een stadje. Het is het grootste dorp van het eiland; woont ongeveer de helft van de bijna 14.000 Texelaars. Centrale instellingen en voorzieningen zoals de VVV, het openluchtzwembad en de bioscoop zijn in Den Burg gevestigd. En niet te vergeten een uitgebreid winkelbestand, cafés en restaurants rondom het centrum van Den Burg. De Hervormde kerk van Den Burg aan de Binnenburg is rond 1400 gebouwd op het uit zwerfkeien bestaande fundament van een Romaans kerkje. Tijdens de opstand van de Georgiërs aan het einde van de Tweede Wereldoorlog werd de kerk zwaar beschadigd. Direct na de oorlog werd het markante gebouw in het centrum van Den Burg gerestaureerd. Aan de Molenstraat staat de R.K.-kerk van Den Burg, die in 1863 is gebouwd en aan Johannes de Doper is gewijd. Na 1945 zijn in de kerk twee glas-in-lood-ramen geplaatst. Het ene stelt een uit Oudeschild vertrekkend schip voor.Dit raam werd geplaatst uit dankbaarheid voor de terugkeer van de in de oorlog weggevoerde Texelse mannen. Op het andere raam zijn de geboorte, prediking en onthoofding van Johannes de Doper te zien. Verscholen tussen de huizen in de Kogerstraat, iets buiten het centrum van Den Burg, ligt de karakteristieke schuilkerk of 'vermaning' van de Doopsgezinde Gemeente. Den Burg telt maar liefst 64 inschrijvingen in het Rijksmonumentenregister. De meeste monumenten zijn woningen of boerderijen in en om Den Burg. De Oudheidkamer is gevestigd in één van de oudste huizen van Den Burg.
In Den Burg worden het gehele jaar door uiteenlopende toeristische activiteiten georganiseerd. Zo is er iedere maandag een gezellige markt in het centrum van Den Burg en worden er muzikale en culinaire festiviteiten georganiseerd. |








